Moderátoři

Moderátoři podcastu Petr Holík a Hana Tesák Vrtala, s mnohaletými zkušenostmi s komunikací vědy a performance.

Můžeme moderovat i vaši akci

S čím nás můžete oslovit:

  • Moderování konferencí, debat a panelových diskuzí
  • Přednášky, workshopy a vzdělávání o změně klimatu – pro firmy, školy nebo veřejnost
  • Online i prezenční akce nebo live streamy

Napište nám na podcast@2050podcast.cz.

Diskuze na témata klimatické změny & transformace je vždy mnohem zajímavější, když ji moderuje člověk, který má sám do tématu vhled.

Moderátoři podcastu 2050 jsou zkušení lektoři komunikačních dovedností, vysokoškolští vyučující a zároveň herci se zkušenostmi z improvizačního a pohybového divadla. Jejich hlasy a styl si můžete poslechnout v našem podcastu.

Petr Holík
Petr Holík

Základem přírodovědec, který si svůj vztah k vědě vytvářel během práce na výzkumech v Arktidě i na jižní Moravě. Už při studiu Fyzické geografie se začal věnovat také tématu komunikace. Dnes kromě tvorby podcastů (2050, Nenásilný podcast, Science slam MUNI) školí popularizaci vědy a učí vědce efektivně mluvit o jejich výzkumech. Věnuje se též vzdělávání a mediaci konfliktů metodou nenásilné komunikace. Díky zkušenostem s improvizačním a fyzickým divadlem a performance se v jeho osobě ojedinělým způsobem setkává svět vědy a svět umění.

Hana Tesák Vrtala
Hana Tesák Vrtala

Hanka se věnuje produkci vědecko-popularizačních akcí, zejména v projektu Science slam. Ve Faktech o klimatu se specializuje na téma transformace dopravy a spoluvytváří podcast 2050. Kromě toho také lektoruje širokou škálu workshopů pro firemní klienty nebo studenty na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde zároveň řídí lektorské pracoviště zaměřené na vzdělávání a trénink budoucích učitelů. Posledních devět let se aktivně věnuje divadelní improvizaci.

Reference

Moderátory podcastu jsem pozval na Letní školu našeho pracoviště. Jejich přednášky i workshopy k tématu komunikace změn klimatu byly bohaté na aktuální datové podklady. Velmi si cením didaktické zručnosti obou lektorů.

Petr ŠkyříkMasarykova univerzita

Skvělá beseda, podpořená grafikou projektu Fakta o klimatu. Petr živě reagoval na dotazy studentů, kteří oceňovali zejména otevřený a věcný přístup k tématu. Pro velký úspěch jsme jej pozvali i na další akci, tentokrát specificky zaměřenou na dílčí problematiku.

Denisa HobžováBiskupské gymnázium Brno

Hanu jsme oslovili při přípravě doprovodného vědecko-popularizačního programu ve formátu Science slam pro naši akci Velvet Innovation MeetUp. Ukázalo se, že se jedná o skvělé doplnění naší události. Diváci se nejen pobavili, ale něco nového se i dozvěděli.

David UhlířJihomoravské inovační centrum

S Petrem jako moderátorem jsem se poprvé setkala při natáčení podcastu 2050. Vyhovoval mi jeho styl vedení rozhovoru, proto jsme ho přizvali i k moderování debaty Móda a klimatická změna, která proběhla v rámci hudebního festivalu Rock for People. Musím vyzdvihnout jeho orientaci v tématu, pokládání spontánních doplňkových otázek, schopnost informačně propojovat problematiku klimatu a fungování módního průmyslu. A samozřejmě nesmím zapomenout na úvod před začátkem vlastní diskuze, kdy svým projevem a energií vtáhl posluchače do tématu.

Karolína BřinkováIniciativa Slow Femme