20: Čeho se bojí bankéři? O dekarbonizaci finančního sektoru s Petrem Chadimou (PwC).

16. únor 2022, epizoda 20

Transformace na klimaticky neutrální ekonomiku bude vyžadovat nemalé finanční prostředky. Zároveň je s tímto přechodem spojena spousta velkých příležitostí v oblasti byznysu. O tom, jak se na tyto změny dívají finanční instituce – centrální i národní banky, investiční společnosti nebo pojišťovny – jsme si povídali s Petrem Chadimou z konzultační společnosti PwC.

Transkript epizody Sdílej! Tweetuj!

V současné době přinášející plno změn očekávají evropské finanční instituce napjatě řadu nových regulací, které nyní v EU vznikají. Ať už se jedná o taxonomii investic, která do budoucna rozdělí investiční portfolia finančních institucí na „zelené“ a „nezelené“ (znevýhodněné) části, nebo o regulace toho, jak mají banky komunikovat se svými klienty, změn bude opravdu hodně. V rozhovoru s naším hostem vám přinášíme přehled toho nejdůležitějšího.

Hosté

  • Petr Chadima (konzultant ve společnosti PwC)

Bonusové materiály

  • Nesestříhaný rozhovor: Petr Chadima (PwC): O dekarbonizaci finančního sektoru (2050 podcast)
    Nesestříhaný rozhovor s Petrem Chadimou z konzultační společnosti PwC jako bonus ke 20. epizodě podcastu 2050. Jak se na téma dekarbonizace dívá finanční sektor, co jsou hlavní výzvy a jaký vývoj můžeme očekávat do budoucna.

Transkript epizody